10.03.2014.

Ристевски пак стрелец, Славија подобра од Локо

ИАКО Е ДЕФАНЗИВЕЦ ВЕЌЕ ВТОР ГОЛ НА ТРЕТИОТ МЕЧ ЗА НОВИОТ КЛУБ ВО БУГАРИЈА ЗА КИРЕ РИСТЕВСКИ
Славија од Софија ја забележа првата пролетна победа во бугарската прва лига. Совладан е Локомотив од Пловдив со 4:1, со одлично второ полувреме.
Кире Ристевски го постигна и вториот официјален гол за Славија од Софија, иако е централен дефанзивец, Тој погоди во 21 минута против Локомотив Пловдив, каде помошник тренер е Жикица Тасевски. Во тврд и нервозен натпревар, Камбуров израмни во 36 минута за гостите од Пловдив. Откако Коруџиеџ заработи црвен картон во 55 минута, софиските црно-бели извршија голем притисок кон голот на Локомотив. Така во 69 минута Марчев го врати водството за Славија, а три минути подоцна Пиргов ги „одлепи„ домаќините, за Иванов во 86 минута ги постави финалните 4:1. Со оваа победа Славија „скокна„ на осмото место со 31 бода по 26 бода.       

Нема коментара:

Постави коментар