31.03.2014.

Ренова - Пелистер в сабота од 16 часот?

НАРЕДНИОТ ВИКЕНД ДВА НАТПРЕВАРИ ВО ТЕТОВО, ПА ПЕЛИСТЕР ЌЕ МУ ГОСТУВА НА РЕНОВА ДЕН ПРД ОСТАНАТИТЕ
Во наредното 26 коло од фудбалскиот шампионат на Македонија, Пелистер по трет пат оваа сезона ќе гостува во Тетово.
По победата од 1:2 во второто коло против Ренова и ремото без голови во 18 коло против Шкендија, зелените пак ќе му гостуваат на мегдан на „гипсарите„ кои се борат за „гол„ прволигашки живот. Заради поклопувањето на двата домашни мечеви и на Ренова и на Шкендија, предност имаат црвено-црните и мечот на Шкендија со Брегалница ќе се игра в недела на 5 април од 16 часот, а ден претходно в сабота од 15 часот на истиот терен на градскиот стадион во Тетово ќе играат Ренова и Пелистер. 

Нема коментара:

Постави коментар