04.03.2014.

Кадетите на Пелистер со пораз, а младинците со победа се вратија од Штип

ПОЛОВИЧЕН УСПЕХ НА КАДЕТСКАТА И МЛАДИНСКАТА ЕКИПА НА ПЕЛИСТЕР НА ГОСТУВАЊЕТО ВО ШТИП
Во 16 коло од супер лигата во кадетска и младинска конкуренција, во Штип кадетите на Пелистер беа поразени од своите врсници на штипска Брегалница, додека пак младинците со победа и натаму водат жестока битка за првата позиција заедно со Металург.

Кадети:
ФK Брегалница - ФK Пелистер 2:1 (1:0)
Стрелец на голот за Пелистер: Христијан Лавуровски

Младинци:
ФK Брегалница - ФK Пелистер 0:1 (0:1)

Стрелец на голот за Пелистер: Стефан Беговски

Нема коментара:

Постави коментар