24.04.2013.

Пријава и приватна тужба за Стоилов

TРЕТО ПОЛУВРЕМЕ НА ИНЦИДЕНТОТ НА СРЕДБАТА ЗОМИМАК - ВАРДАР ПРОТ ВО НАШАТА НАЈСИЛНА РАКОМЕТНА ЛИГА
 Битолските ЕХФ судии Димитар Митревски и Благојче Тодоровски реагираа на изрекувањето на казната од три меча неиграње на репрезентативниот кружен напаѓач Стојанче Стоилов за некоректниот „бодичек„ врз Тодоровски на мечот Зомимак - Вардар Про минатата сабота во Суперлигата.
Имено тие веќе испратиле кривична пријава до СВР Струмица, а судијата Благојче Тодорвски најави и приватна тужба против ракометарот. Наместо репрезентативен пример за однесување, Стоилов го извалка своето име и ракометен кредибилитет со реакција која не му доликува. РФМ го казни со три меча неиграње, а според сите коментари, казната е преблага и несоодвествува со направениот гест.

Нема коментара:

Постави коментар