15.03.2014.

Крајова победи, Китановски не настапи

ПРВА ПРОЛЕТНА ПОБЕДА ЗА НОВИОТ КЛУБ НА КИТАНОВСКИ И ЛИДЕРСКО МЕСТО ВО ВТОРАТА РОМАНСКА ЛИГА
Во првиот меч од 17 коло на романската втора лига, новиот клуб на Томе Китановски, Универзитатеа Крајова забележа битна гостинска победа против екипата на Арад со 0:1, што е прва пролетна радост за лидерот.
Единствениот гол за Крајова го постигна Син по акцијата на Ганеа уште во 9 минута. За разлика од првите два меча, Китановски овој пат не настапи и целиот меч го мина на клупата за резервни фудбалери. По ова коло Универзитатеа Крајова заедно со Влчеа го дели првото место на табелата со 32 бода. Во наредното 18 коло Универзитатеа Крајова го пречекува убедливо последниот тим на табелата Минерул Мотру на 22 март во 18 часот. 

Нема коментара:

Постави коментар