04.03.2014.

ФОТО: Вучичевиќ пристигна во Битола

СО ПОТРЕБНАТА ДОКУМЕНТАЦИЈА, ВУЧЕЧЕВИЌ ПОДГОТВЕН ЗА НОВИОТ МАКЕДОНСКИ ПРЕДИЗВИК
Последното засилување оваа зима од вчера официјално е во Битола. Младиот црногорски интернационалец Данијел Вучичевиќ се запозна со тренерот Петрески и новите соиграчи, ја мина потребната документација и од денес ќе тренира со екипата.
За денес предвидени се два тренинзи, така што Вучичевиќ добро ќе се запознае со новите соиграчи, системот на игра и амбициите. Неговото деби се очекува в сабота, кога Пелистер му гостува на Металург Јуниор во „Автокоманда„ во Скопје. 

Нема коментара:

Постави коментар