18.03.2014.

Старт со „лавовите„ па „спуштање на завесата„ во Тетово

ПОТВРДЕН ПОВОЛНИОТ РАСПОРЕД НА ПЕЛИСТЕРЦИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 11 КОЛО
Како и што најавивме Пелистер ќе има на хартија многу поволен распоред во последната третина на шампионатот.
Како и останатите екипи од горниот дом, ќе игра шест домашни и пет гостински натпревари. Впечатливо е дека во првите три кола, момците на Бочевски играат со последно пласираните екипи на табелата, а пак вечното дерби број три, како и лани ќе се игра во Скопје. Евентуална разврска за Европа или за титулата ќе донесе последното гостување во Тетово кај Шкендија.

23.коло Пелистер - Македонија.ѓ.п.
24.коло Напредок - Пелистер
25.коло Пелистер - Гостивар
26.коло Ренова - Пелистер
27.коло Пелистер - Металург
28.коло Пелистер - Еуромилк
29.коло Вардар - Пелистер
30.коло Пелистер - Работнички
31.коло Хоризонт Турново - Пелистер
32.коло Пелистер - Брегалница
33.коло Шкендија - Пелистер


Нема коментара:

Постави коментар