23.03.2014.

Мултитекс поразен во Виница

ПРВ ПРОЛЕТЕН ПОРАЗ ЗА ПИНГ-ПОНГ КЛУБОТ МУЛТИТЕКС ОД БИТОЛА
Винспин - Мултитекс 5:2

Во третото пролетно коло, вкупно осмо во Втората пинг-понгарска лига битолски Мултитекс го претрпе вториот пораз.
Во неизвесен и многу значаен меч во Виница, битолските пинг-понгари загубија од Винспин од Виница со 5:2. Но и покрај пораз Мултитекс останува на второто место, само што не ја искористи првата меч топка за враќање во Првата лига. Наредниот викенд следува нова шанса, овој пат на домашен терен.

Нема коментара:

Постави коментар