02.03.2014.

Мирчевски ги предводи талентите против Летонија

МЛАДИОТ 17 ГОДИШЕН ФУДБАЛЕР НА ПЕЛИСТЕР, ЕДИНСТВЕН ОД БИТОЛСКИОТ ПРВОЛИГАШ ПОВИКАН ВО СЕЛЕКЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА ПОД 18 ГОДИНИ
Во вторник на 4 март во 14:00 часот репрезентацијата на Македонија до 18 години  ќе одигра пријателски натревар со селекцијата на Летонија.
Контролната пресметка ќе се одигра на терените во комплексот  „Ќуќа на фудбалот“ а фудбалерот на Пелистер Мартин Мирчевски повторно е повикан и ќе биде клучна алка во националниот тим. Селекторот на репрезентацијата, Јетон Несими за натпреварот со Летонија ги повика следните фудбалери:

Голмани:
Илиќ Филип (ФК Металург), Ѓорелијевски Лазар (ФК Земун)
Одбрана:
Алаомеровиќ Сабахудин (Академија ФФМ-ФК Македонија Ѓ.П), Боцевски Слободан (Академија ФФМ-ФК Македонија Ѓ.П), Дигаловски Дарко (ФК Металург), Алексиќ Милан (ФК Вардар), Перчинков Игор (Академија ФФМ - ФК Работнички)
Среден ред:
Валентин Кочовски (ФК Академија Пандев), Стефан Јевтовски  (Академија ФФМ-ФК Металург), Сабит Билали (Академија ФФМ-ФК Ренова), Мартин Мирчевски (ФК Пелистер), Шаип Тела (ФК Ксамакс-Швајцарија), Реџеп Курт (ФК Академија Пандев), Бобан Геогриев  (ФК Металург), Бесар Исеини (ФК Шкупи)
Напад:

Мартин Христов (ФК Тетекс), Ремзифаик Селмани (ФК Ренова), Емил Абаз (ФК Андерлехт), Страхиња Крстевски (ФК Војводина), Петковски Петар  (ФК Македонија Ѓ.П)

Нема коментара:

Постави коментар