30.03.2014.

Загрижувачки пораз на Мултитекс

ВТОР ПРОЛЕТЕН ПОРАЗ ЗА ПИНГ-ПОНГАРИТЕ НА МУЛТИТЕКС
ППК Мултитекс ТБТ Битола - ППК Вардар Скопје 2:5

Пинг-понгарите на Пелистер влегоа во црна серија, откако загубија и на домашен терен, овој пат од директниот конкурент Вардар.
По неочекуваниот пораз во Виница минатиот викенд, зелените на домашен терен не беа конкурентни и против црвено-црните освоија само 2 поени. Сега ја искомпликуваа промоцијата во најсилниот ранг на натпреварување, но и натаму зависат сами од себе за пласман во Првата пинг-понгарска лига.

Нема коментара:

Постави коментар