05.03.2014.

Скопски судии на „вечното дерби„

АКО СТАВРЕВ БЕШЕ ДЕЛЕГИРАН ЗА МЕЧОТ ВО БИТОЛА, СЕГА МЕЧКАРОВСКИ НА ЦЕНТАРОТ В НЕДЕЛА ВО СКОПЈЕ
ФФМ делегираше скопски делители на правдата за неделниот натпревар од 21 коло на Првата фудбалска лига меѓу Вардар и Пелистер.
Ценетиот Мечкаровски ќе ја дели правдата, а веќе есента на два пати кога му судеше на Пелистер, зелените мечот го завршија со девет фудбалери: со Хоризонт Турново (0:0) и со Ренова (0:4). Како ли ќе биде в недела?

Главен судија: Димитар Мечкаровски
Асистенти: Дејан Неделковски и Гоце Петревски
Четврт судија: Константин Влахо (сите од Скопје)
Контролор: Сашо Лазаревски (Куманово)

Делегат: Иванчо Захариев (Кочани)

Нема коментара:

Постави коментар