02.03.2014.

Две победи на пионерите на Пелистер против Брегалница

КОГА НЕ МОЖАТ СЕНИОРИТЕ, ТОГАШ МОЖАТ ДА ПОБЕДУВААТ ПИОНЕРИТЕ
Со почетокот на пролетниот дел од фудбалскиот шампионат во сениорска конкуренција, започна и вториот дел од сезоната во младинските категории. Пионерите на ФК Пелистер забележаа победи во двете пионерски категории против екипата на Брегалница во мечевите кои се играа на стадионот под Тумбе Кафе.

Помлади пионери:
ФК Пелистер - ФК Брегалница 4:2 (2:0)
Стрелци: Јаневски, Јанкуловски, Здравевски, Митков (автогол)

Постари пионери:
ФК Пелистер - ФК Брегалница 3:1 (0:0)

Стрелци: Андреј Јовановски (2), Христијан Радевски

Нема коментара:

Постави коментар