10.03.2014.

Пораз за Паналијакос и Алтипармаковски

АЛТИПАРМАКОВСКИ СЕ ПОСТАНДАРДЕН, НО ПАНАЛИЈАКОС МИНИМАЛНО ПОРАЗЕН
Во последниот меч од 23 коло на грчката втора лига, Паналијакос на Марјан Алтипармаковски загуби на гостувањето кај второпласираниот Панељиакос со минимални 1:0, со голот на Атмасцидис во 62 минута.
Алтипармаковски го почна мечот, по одличната претходна средба со Ираклис Пашна. По овој пораз, Паналијакос падна на 9 место со 32 освоени бода. В недела попладне во Паналијакос гостува петто пласираниот Фростирас.  

Нема коментара:

Постави коментар