17.02.2014.

Кугларите на ГТЦ се извлекоа во Битола

СИЛЕН ОТПОР НО СЕПАК ПОРАЗ ЗА КУГЛАРИТЕ НА ХЕРАКЛЕА ВО ПРВОТО ПРОЛЕТНО КОЛО
Продолжи кугларскиот шампионат на Македонија, а битолскиот клуб Хераклеа го претрпе шестиот пораз во седмиот натпревар. Иако долго време беше со опции за освојување на бодови, тимот на Хераклеа загуби од ГТЦ од Скопје со 3-5. Во останатите мечеви од редовното коло постигнати се следните резултати:

Македонија - 18 Август Адинг 0,5 – 7,5
Империјал - Тобако Работнички 5-3
Макпетрол слободен


На табелата со максимални шест победи од исто толку меча води првакот Макпетрол од Скопје.

Нема коментара:

Постави коментар