30.08.2014.

Трет пораз по ред и криза за Славија на Кире Ристевски

РИСТЕВСКИ ОДИГРА ЦЕЛ НАТПРЕВАР, НО СЛАВИЈА СЕ „ЛИЗНА„ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ОД ЛИТЕКС 
Македонскиот репрезентативец, битолчанецот Кире Ристевски со неговиот тим Славија Софија на домашен терен загуби од Литекс со 0:2. Дефанзивецот ги одигра сите 90 минути како лев бек, но неговиот тим загуби а прими голови од Косоки во 90 и автогол на Пиргов и Ристевски во 90 минута. Трет последователен пораз за Спавија, која сега е во првата голема криза во сезоната. По ова коло, Славија падна на 11 претпоследно место со 5 бода. Во наредното 7 коло, црно-белите играат со Левски во гости.

Нема коментара:

Постави коментар