12.08.2014.

ХЈС на турнирот „Скопје 2014„

РАКОМЕТНИОТ КЛУБ НА МАРКОВСКИ И ЗАРКОВ УЧЕСНИК НА ТУРНИРОТ „СКОПЈЕ 2014„ 
Ракометниот клуб ХЈС на Александар Зарков и Иван Марковски од утре ќе учествува на меѓународниот турнир „Скопје 2014„ со генерацијата момчиња родени 1998 и помлади. Ждрепката ги класифицира во втората група заедно со Металург 2, Метрополис, Метеор (Србија) и Текстилец. Најдобрите две екипи од секоја група патуваат во нокаут фазата и ќе се борат за трофејот. Турнирот трае до наредниот вторник во Скопје. 

Нема коментара:

Постави коментар