30.08.2014.

Нов пораз на Вождовац, Китановски со 90 минути како лев бек

НИТУ ЕДЕН БОД ПО ЧЕТИРИ МЕЧЕВИ И НОВАТА ЕКИПА НА ТОМЕ КИТАНОВСКИ ВЕЌЕ Е ВО ГОЛЕМА КРИЗА ВО СРПСКАТА ЛИГА
Четврт меч и четврт пораз во српската Јелен Суперлига за фудбалерите на Вождовац. Екипата за која од оваа сезона настапува Томе Китановски загуби од Чукарички со 2:0, а македонскиот интернационалец ги одигра сите 90 минути и тоа на позицијата лев бек.
Но отпорот на екипата на Вождовац го скрши Стојковиќ во 16 минута. Три минути подоцна Китановски заработи жолт картон, а одлуката за победникот ја реши Матиќ со гол за 2:0 во 73 минута. Во наредното 5 коло на својот „Трговски стадион„ за прв пат оваа есен, Вождовац го дочекува тимот на Раднички 1923. Утре Нови пазар на Драган Канатларовски му гостува на ОФК Београд на „Карабурма„ од 17 часот. 

Нема коментара:

Постави коментар