16.08.2014.

Втор пораз за Вождовац, Китановски одигра цел натпревар

КИТАНОВСКИ ОДИГРА ЦЕЛ НАТПРЕВАР, НО ВОЗДОВАЦ ЗАКОВАН НА ДНОТО ПО ДВЕ КОЛА ВО СРПСКИОТ ШАМПИОНАТ
Клубот на бившиот фудбалер на Пелистер и Универзитатеа Крајова, Томче Китановски, Вождовац од Белград го претрпе и вториот пораз во српската Јелен Суперлига.
Вождовац го „положи оружјето„ на гостувањето кај Доњи Срем, каде загуби со 1:0. Единствениот гол го постигна Станисављевиќ во 41 минута. Томе Китановски по десната страна во средниот ред го одигра целиот натпревар, а во 20 минута заработи и жолт картон. Во наредното трето коло на „Трговскиот стадион„ во Вождовац, можност за првата победата избраниците на Милинковиќ ќе имаат против Рад, наредната недела од 17 часот. 

Нема коментара:

Постави коментар