20.08.2014.

Новаци против Гостивар, Младост Царев двор против Брегалница

ДЕНЕС СЕ ИГРААТ ПОГОЛЕМИОТ ДЕЛ ОД МЕЧЕВИТЕ ОД ПРВАТА РУНДА ОД НАЈМАСОВНОТО ФУДБАЛСКО НАТПРЕВАРУВАЊЕ КАЈ НАС
Во очекување на утрешниот меч на битолски Пелистер во Охрид против третолигашот Косел, денес се играат поголемиот дел од средбите од првото коло на Купот на Македонија во фудбал.
Прв осминафиналист е вторлигашот Шкупи со вчерашната убедлива победа против 11 Октомври.

Денес
Работник - Силекс 0-3 (службено)
Фортуна - Хоризонт Т.
Гоблен - Тетекс
Новаци - Гостивар
Брегалница (Д.) - Дрита
Беласица - Напредок
Каменица Саса - Ренова
Влазними - Вардар
Младост Царев двор - Брегалница (Ш)
Победа Ј. - Металург
Кожуф - Македонија Ѓ.П.

Вчера

11 Октомври - Шкупи 0:9

Нема коментара:

Постави коментар