20.08.2014.

Металург елиминиран од третолигаш, но не било каков, туку од Победа

ЕДНО ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ВО МЕЧЕВИТЕ ОД ПРВАТА РУНДА НА НАЦИОНАЛНИОТ ФУДБАЛСКИ КУП
Елиминацијата на првакот од пред две сезони Металург е главното изненадување во првите мечеви од националниот Куп.
Младост Царев двор беше на прагот на подвиг против Брегалница, Петковски постигна 4 гола во најубедливата победа на Вардар, пенали се изведуваа само во Струмица, каде Напредок ја мина Беласица. Утре Куп сесијата се затвора во Охрид со дуелот Вулкан - Пелистер.

Работник - Силекс 0-3 службено
Фортуна - Хоризонт Т. 0-8
Гоблен - Тетекс 0-3
Новаци - Гостивар 0-5
Брегалница (Д) - Дрита 1-4
Беласица - Напредок 1-1 (3-5 на пенали)
Каменица Саса - Ренова 0-2
Влазними - Вардар 1-9
Младост - Брегалница (Ш) 0-1
Победа Ј. - Металург 3-2
Кожуф - Македонија Ѓ.П. 2-1

Вчера
11 Октомври - Шкупи 0-9
Утре

Вулкан - Пелистер

Нема коментара:

Постави коментар