10.08.2014.

ФОТО: „Чкембарите„ бараат слобода на навивачите

„ЧКЕМБАРИТЕ„ НА ПАТ ЗА ТУРНОВО СО ЈАСНА ПОРАКА ЗА НАВИВАЧКИТЕ СЛУЧУВАЊЕ
Навивачите на Пелистер со еден автобус одпатуваа за Турново, каде ќе го бодрат својот тим на гостувањето кај Хоризонт Турново. „Чкембарите„ со специјални маички и транспарентни бараат слобода на навивачите, што е јасен нивни став по случувањата на „вечното дерби„ По две години „Чкембарите„ пак доаѓаат во Турново, каде последен пат во март 2013 година го бодреа својот Пелистер на мечот кој заврши 2:2. 

Нема коментара:

Постави коментар