06.08.2014.

Менде Божиновски си најде нов клуб

УШТЕ ЕДЕН ГОЛМАН ГО НАПУШТИ ПЕЛИСТЕР И БРЗО ПРОНАЈДЕ НОВ КЛУБ
Новиот член на ВИП Суперлигата, Прилеп не ги крие големите амбиции по враќањето во најсилниот ранг.
Вчера РК Прилеп ги презентираше пред јавноста петте нови засилувања: голманот Менде Божиновски кој што доаѓа од Пелистер, десното крило Јованче Угреновиќ, од екипата на Струга, младинскиот репрезентативец, кој што игра на позицијата среден бек, Јован Талевски од Работнички, како и двајцата искусни интернационалци, десниот бек Бојан Цветковски и пивотот Петар Когој.

Нема коментара:

Постави коментар