05.08.2014.

Сериозна повреда на еден од најталентираните кадети

ФИЛИП КУЗМАНОВСКИ БАШ НЕМА СРЕЌА СО ПОВРЕДИТЕ
На пријателскиот меч со Унгарија, талентираниот кадетски репрезентативец Филип Кузмановски сериозно се повреди и веднаш е констатирано дека има пукната клучна коска.
Ракометарот на Пелистер ќе паузира околу два месеци и со сигурност ќе го пропушти европското првенство за кадети во Полска. Кузмановски баш нема среќа, бидејќи заради скршеница на левата рака не настапи ниту во квалификациите 

Нема коментара:

Постави коментар