21.08.2014.

Познат календарот за новата Суперлига

ЗЕЛЕНИТЕ ЌЕ ДЕБИТИРААТ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ПРОТИВ СОСЕДОТ ПРЕСПА
Познат е распоредот за новата сезона во ракометната Суперлига, која официјално почнува на 20 и 21 септеври. Во првото коло Пелистер игра против соседот Преспа од Ресен.

СУПЕРЛИГА
1 - коло

Зомимак - Тинекс Пролет
Пелистер - Преспа
Радовиш - Текстилец
Прилеп - Охрид

Работнички - Металург 2

Нема коментара:

Постави коментар