22.08.2014.

Реми без голови за Конкордија, Драгарски не настапи

БИТОЛЧАНЕЦОТ ГИ ЧЕКА СВОИТЕ ПРВИ МИНУТИ ВО РОМАНСКАТА ЛИГА, ОТКАКО ВО КУПОТ НА РОМАНИЈА ГИ ОДИГРА ПРВИТЕ МИНУТИ
Во еден од првите мечеви од петтото коло на романскиот шампионат, Конкордија за која од оваа сезона настапува Христијан Драгарски одигра 0:0 на домашен терен против Динамо Букурешт. Во полемичен натпревар двете екипи имаа свои шанси, а Конкордија играше во последните 15 минути и со човек повеќе заради исклучувањето на Лазар, но резултатот не се менуваше. Битолчанецот како и вториот македонец во екипата на Конкордија, Тимов останаа на клупата и не добија можност. По пет одиграни средби, Конкордија е на 12 место со 5 освоени бода. Во наредното шесто коло му гостува на Чехал.  

Нема коментара:

Постави коментар