23.08.2014.

Само реми со Дрита за Младост Царев двор

ПО ТРЕТОТО КОЛО ОД ВТОРАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА, МЛАДОСТ ПРОПУШТИ ГОЛЕМА ШАНСА ЗА ПРВА ДОМАШНА ПОБЕДА
Фудбалерите на Младост од Царев двор прокоцкаа голема шанса да дојдат до првата домашна победа, откако во првиот меч игран на нивниот стадион во Ресен ремизираа со Дрита од Боговиње со 1:1. Голот за Младост го постигна Клечкароски во вториот дел, а потоа гостите израмнија од пенал.

3 - коло
Шкупи - Кожув 2:0
Врапчиште - Еуромилк 4:0
Младост Царев двор - Дрита 1:1
Скопје - Напредок 1:0
Гостивар - Македонија ЃП 1:0

Табела: 
Врапчиште 9
Шкупи 9
Младост Царев двор 5 
Скопје 5
Кожув 4 
Гостивар 4

Нема коментара:

Постави коментар