24.08.2014.

ФОТО: Победничко „селфи„ на пелистерци во Тетово

ПЕЛИСТЕРЦИ ПРЕСРЕЌНИ ПО ТРИТЕН БОДА КОИ ГИ НОСАТ ОД ПОД ШАРА
Победата против Ренова за фудбалерите на Пелистер донесе голема радост и враќање на вербата во своите вредности, посебно по домашниот пораз против Металург.
Фотографијата од соблекувалната во Тетово говори колку им значат овие три бода на избраниците на Марјан Секуловски. И минатата сезона во првите кола, Пелистер однесе полн плен од Тетово кога играше со Ренова, но сега по селфито радоста е поголема. 

Нема коментара:

Постави коментар