22.08.2014.

Meчкаровски ќе му суди на Пелистер под Шара

ФФМ ГИ ДЕЛЕГИРАШЕ СУДИИТЕ ЗА МЕЧЕВИТЕ ОД ЧЕТВРТОТО КОЛО НА ПРВАТА ЛИГА
В недела од 17 часот на градскиот стадион во Тетово ќе се одигра мечот на Ренова и Пелистер во рамките на четвртото коло од Првата фудбалска лига. ФФМ денес ги делегираше и делителите на правдата за неделниот натпревар:

Главен судија:
Димитар Мечкаровски (Скопје)
Прв асистент:
Дејан Неделкоски (Скопје)
Втор асистент:
Гоце Петрески (Скопје)
Четврт судија:
Вјолца Изеири (Гостивар)
Делегат:
Иван Путилин
Контролор:

Васил Алаџајков (Скопје)

Нема коментара:

Постави коментар