24.08.2014.

Коњарски, последно засилување на Младост Царев двор

УШТЕ ЕДЕН ФУДБАЛЕР ОД БИТОЛСКАТА ШКОЛА МУ ПРИСТАПИ НА МЛАДОСТ ЦАРЕВ ДВОР
Второлигашот Младост Царев двор го донесе последното големо засилување оваа сезона. Искусниот фудбалер за врска кој потекнува од школата на Пелистер, Благојче Коњарски по шест месеци минати во дресот на кичевски Напредок замина од клубот и му пристапи на амбициозниот Младост.
Бившиот фудбалер на Пелистер и Силекс, кој се обиде и во Германија, имаше неколку понуди од клубови од Првата македонска лига, но деновиве одлучи кариерата да ја продолжи во клубот кој покрај Пелистер има најмногу изданоци на прославената битолска школа.

Нема коментара:

Постави коментар