19.08.2014.

Кичевски судии за Куп дебито на Пелистер со Вулкан

ДЕЛЕГИРАНИ СУДИИТЕ ЗА ПРВОТО КОЛО ОД НАЦИОНАЛНИОТ КУП
ФФМ ги одреди официјалните лица за натпреварите од првото коло на Купот на Македонија, чиј што трофеј го брани Работнички.
Пелистер ќе дебитира в четврток во Охрид против третолигашот Вулкан од село Косел. Делегирани се кичевски судии за овој меч, во кој мора да има победник во 90 минути или по изведување на пенали.

ВУЛКАН -ПЕЛИСТЕР
Куп на Македонија - 1 коло
(Четврток) СРЦ ,, БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ,, - 17:00часот
Главен Судија;
Марјан Стојановски (Кичево)
Прв помошен судија:
Зоран Јанкуловски (Кичево)
Втор помошен судија:
Куштрим Лика (Кичево)
Четврт судија:
Александар Грујоски (Кичево)
Контролор:
Драге Стојановски (Куманово)
Делегат:

Васко Дојчиновски (Скопје)

Нема коментара:

Постави коментар