06.08.2014.

Мустафи на центарот на „Кукуш„

ТЕТОВСКИ СУДИЈА ЌЕ ЈА ДЕЛИ ПРАВДАТА НА МЕЧОТ ХОРИЗОНТ ТУРНОВО - ПЕЛИСТЕР
ФФМ ги објави судиите за второто коло од новиот фудбалски шампионат. В недела од 17:30 часот ќе се играат четири средби, а меѓу нив и гостувањето на Пелистер на „Кукуш„ во Турново.

Хоризонт Турново - Пелистер

Недела - 06.08.2014 година - 17:30 часот
Главен судија: Фатон Мустафи (Тетово)
Асистенти: Дејан Костадинов и Марјан Стојанчевски (Скопје)
Четврт судија: Стојанче Стојанов (Штип)
Делегат: Горан Михајловски (Скопје)

Контролор: Драге Стојановски (Куманово)

Нема коментара:

Постави коментар