19.10.2014.

Кадетките на Пелистер Волеј победници на турнирот во Битола

ОДБОЈКАРКИТЕ НА ПЕЛИСТЕР ВОЛЕЈ ОРГАНИЗИРАА И ПОБЕДИЈА НА ТУРНИР ОД ДРЖАВНИОТ ШАМПИОНАТ ЗА КАДЕТКИ 
Oваа недела Битола беше домаќин на Г групата од женскиот кадетски шампионат на Македонија во одбојка. Четири екипи играа по турнирски систем, а девојките од ОК Пелистер Волеј ги добија двата меча против 11 Октомври и Виола Волеј и триумфираа на турнирот.

Пелистер Волеј - 11 Октомври 2:1 (25:19; 18:25 ; 15:12)
Валандово - Виола Волеј 2:0
11 Октомври - Валандово 2:0
Виола Волеј - Пелистер Волеј  0:2 (14:25; 07:25)

Табела:
   1. ОК Пелистер Волеј (5 бода)
   2. ОК 11 Октомври      (4 бода)
   3. ОК Валандово         (3 бода)

   4. ОК Виола Волеј       (0 бода)

Нема коментара:

Постави коментар