28.10.2014.

Славија поразена во Купот, Ристевски одигра цел натпревар

БИТОЛЧАНЕЦОТ СТАНДАРДЕН, НО СЛАВИЈА ПОРАЗЕНА И ВО КУПОТ НА ГЕРМАНИЈА
Македонскиот репрезентативец Кире Ристевски одигра повторно комплетен натпревар како централен дефанзивец, но неговата екипа Славија од Софија се наоѓа пред елиминација од Купот на Бугарија по поразот од Черно море на гости со 2:0.
Со головите на Стенио во 45 и Расим во 62 минута, домаќините стекнаа битна предност пред возвратниот натпревар во Софија на 3 декември. Берое на Стефан Спировски првиот осминафинален меч од Купот против Лудогорец ќе го игра на 15 фебруари во Стара Загора. 

Нема коментара:

Постави коментар