26.10.2014.

Убедлив пораз на Мајнц во Волзбург

МАЈНЦ БЕЗ ОПЦИИ НА ГОСТУВАЊЕТО КАЈ ВОЛЗБУРГ ВО 9 КОЛО ОД ГЕРМАНСКОТО ПРВЕНСТВО
Се ближи враќањето на Николче Новески на фудбалските терени, а неговиот Мајнц загуби со 3:0 на гостувањето кај Волзбург во рамките на 9 коло на Бундеслигата.
Со головите на Налдо и Перишиќ во првото и Калиџури во второто полувреме, зелените ја издвојуваа најубедливата победа во сезоната. Екипата на данскиот тренер Хјулманд остана на 6 место со 14 бода и во наредното 10 коло на 1 ноември го дочекува Вердер, кој се наоѓа во голема криза и во Мајнц ќе дебитира со новиот тренер Виктор Скрипник. 

Нема коментара:

Постави коментар