27.10.2014.

Мултитекс не го дава врвот и ја „збриша„ Струмица

ПРОДОЛЖУВА МАКСИМАЛНИОТ УЧИНОК ВО ВТОРАТА ПИНГ-ПОНГАРСКА ЛИГА НА БИТОЛСКИ МУЛТИТЕКС
Мултитекс - Струмица 5:0

Победничката серија на пинг-понгарите на Мултитекс продолжува. Четврт натпревар и четврта победа за битолскиот второлигаш, кој со групни чекори граби кон елитата.
Победена е екипата на Струмица со убедливи 5:0, со што екипата од Битола останува лидер со максимални 8 бода. Во наредното коло Мултитекс му гостува на тимот на Рома Шутка во Скопје наредната сабота, во обид да ја продолжи серијата на успеси. 

Нема коментара:

Постави коментар