06.10.2014.

Втор меч и втора победа на Мултитекс

ПОЛЕКА НО СИГУРНО МУЛТИТЕКС ОДИ ПО ЗАЦРТАНОТО ВО ВТОРАТА ПИНГ-ПОНГАРСКА ЛИГА
Второ коло и втора победа за пинг-понгарите на Мултитекс во Втората лига. По триумфот во Кочани, битолчани убедливо славеа на домашен терен во спортската сала на СУ „Таки Даскало„ против Дебар Маало од Скопје со 5:0.
Со оваа победа е најавен одличниот старт и амбициите што е можно поубедливо и порано, Мултитекс да се врати во Првата лига. Во наредното трето коло Мултитекс му гостува на ВИН Спим. 

Нема коментара:

Постави коментар