02.10.2014.

Против Вардар суди Јакимовски и не патуваат „Чкембари„

ТОТАЛНИ ПРОМЕНИ ЗА ВТОРОТО „ВЕЧНО ДЕРБИ„ ВО СЕЗОНАТА
ФФМ ги смени скоро сите детали поврзани со „вечното дерби„ Наместо во недела ќе се игра во сабота, наместо во националната арена „Филип втори„ топката ќе се тркала на малиот стадион и лошиот тревник во населбата „Ѓорче Петров„ а наместо со две навивачки групи ќе се игра со една, бидејќи забрането е доаѓањето на гостинските навивачи „Чкембари„
Причина е тоа што на стадионот нема услови за гостински навивачи. Одредени се судиите за саботниот меч:

Главен судија: Дејан Јакимовски
Асистенти: Марјан Кировски и Никола Караколев (сите од Скопје)
Четврт судија: Константин Влахо (Скопје)

Делегат: Синиша Стојчевски

Нема коментара:

Постави коментар