05.10.2014.

Шкупи сопрен во Кичево, а Младост во Гостивар

ВОДЕЧКИТЕ ДВЕ ЕКИПИ СОПРЕНИ ПО НЕДЕЛНОТО РЕДОВНО КОЛО ВО ВТОРАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА
Наместо во сабота, денес беа одиграни скоро сите мечеви од 9 коло на Втората фудбалска лига. Лидерот Шкупи ја заврши победничката серија во домашниот шампионат откако одигра 1:1 на гостувањето во Кичево кај Напредок.
Младост на Кире Стерјов по две победи го „положи оружјето„ пред минато сезонскиот прволигаш Гостивар.

Напредок - Шкупи 1:1
Скопје - Кожув 2:0
Гостивар - Младост 1:0
Дрита - Еуромилк 1:2

Македонија Ѓ.П. -  Врапчиште (утре -15:00)

Нема коментара:

Постави коментар