26.10.2014.

Три гола на Алтипармаковски за голем триумф на Работнички

БИВШИОТ ФУДБАЛЕР НА ПЕЛИСТЕР И КСАНТИ СО НОВА БЛЕСКАВА ПАРТИЈА ВО ДРЕСОТ НА РАБОТНИЧКИ
Напаѓачот од школата на Пелистер, Марјан Алтипармаковски конечно ја достигнува својата вистинска димензија. Игра добро во континуитет и ги тресе противничките мрежи. Шампионот Работнички дојде до убедлива победа од 5:1 на гостувањето кај „фенерџијата“ Тетекс иако губеше со 1:0. Стојков го најави пресвртот, а Алтипармаковски со хет-трикот го реши победникот. Точка на натпреварот стави Чурлинов во финишот од средбата.

Нема коментара:

Постави коментар