21.10.2014.

Норвешка „пречка„ за Констанца во ЕХФ Купот

ТЕШКА ЖДРЕПКА ЗА КОНСТАНЦА ВО ТРЕТОТО КОЛО НА ЕХФ КУПО
Романскиот првак Констанца на Звонко Шундовски и Бранислав Ангеловски добија респектабилен противник во третото коло на ЕХФ Купот.
За да се пласира во групната фаза Констанца ќе треба да го елиминира Елверум од Норвешка. Констанца ќе биде домаќин на 22 и 23 ноември, а реваншите ќе се играат една седмица подоцна. На ждрепката беа извлечени 16 двојки, од кои само победниците продолжуваат во групната фаза.

Нема коментара:

Постави коментар