19.10.2014.

Полн плен за Мултитекс од гостувањето во Виница

НОВА ВАЖНА ПОБЕДА НА ПИНГ-ПОНГАРИТЕ НА МУЛТИТЕКС
Вин Спин - ППК Мултитекс 4:5

Трет меч и трета победа за пинг-понгарите на Мултитекс во рамките на Втората лига на Македонија во пинг-понг. На гостувањето во Виница, каде минатата сезона имаа многу проблеми, битолските пинг-понгарите издвојуваа важна победа и се зацврстија на првото место на табелата со максимален учинок.
Ниту водството на почетокот на мечот на виничани, не ги поколеба младите битолски пинг-понгари и успеаа со пресврт и бодови во последните два меча да стигнат до значајна гостинска победа.  

Нема коментара:

Постави коментар