24.10.2014.

Бартон суди в недела против Металург

ФФМ ОДРЕДИ ТЕТОВСКИ СУДИИ ЗА ДЕРБИТО ОД 13 КОЛО СО МЕТАЛУРГ
Искусниот тетовски судија Јосип Бартон по втор пат оваа сезона е делегиран да ја дели правдата на меч на ФК Пелистер. Тој ќе биде на центарот в недела од 13:30 часот на стадионот во Ѓорле Петров, каде домаќин на пелистерци ќе биде Металург.
На Бартон ќе му помагаат  неговите постојани соработници Иса Емрулаи и Насуф Љатифи, сите од Тетово. Иако пред две сезони беше препознатлив по лошата арбитража на мечот Вардар - Пелистер, потоа немаше посебни поплаки на неговото судење.

Нема коментара:

Постави коментар