19.10.2014.

Реми на стартот од сезоната за кугларите на Хераклеа

НОВАТА КУГЛАРСКА СЕЗОНА ПОЧНА СО РЕМИ НА ХЕРАКЛЕА НА ДОМАШЕН ТЕРЕН
Хераклеа - ГТЦ Скопје 4:4 (3027:3019)

Во најинтересниот натпревар од 1 коло на новиот кугларски шампионат на Македоника се одигра во спортската сала “Младост” во Битола, каде домаќинот Хераклеа играше против тимот ГТЦ Скопје.
Ова беше натпреварот со многу возбудувања, а истиот заврши нерешено со резултат 4:4. Вкупниот резултат на соборените кегли изнесуваше 3027:3019 во корист на Хераклеа.

Нема коментара:

Постави коментар