02.10.2014.

Победа во Кочани за битолски Мултитекс

ЗАПОЧНАА ПИНГ-ПОНГАРСКИТЕ ШАМПИОНАТИ НА МАКЕДОНИЈА СО ГОЛЕМА ГОСТИНСКА ПОБЕДА НА БИТОЛЧАНИ
Пинг-понгарите на Мултитекс со победа ги започнаа мечевите од Втората лига на Македонија и го направија првиот чекор кон промоција во Првата лига. Битолските пинг-понгари славеа на гостувањето кај Кочани со 4:5.
Иако домаќините поведоа со 4:1, битолчани се вратија и успеа да израмнат. Борче Талевски кој го играше својот последен меч, го донесе победничкиот поен и бодови на гости за Мултитекс. Победите во гости се предуслов за првото место, кое води директно во Првата лига, а второто носи место во баражот. 

Нема коментара:

Постави коментар