25.10.2014.

Младост Царев го декласира Напредок и заборави на поразите

ПО ПОРАЗИТЕ ВО ГОСТИВАР И ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, КОНЕЧНО „БУДЕЊЕ„ НА РЕСЕНСКИТЕ ЗЕЛЕНИ И ПОБЕДА ПРОТИВ БИВШИОТ ПРВОЛИГАШ
По двата последователни порази, фудбалерите на Младост Царев дцор се разбудија и со убедлива победа против кичевски Напредок, успеаа да излезат од мини-кризата. Триумфот од 3:0 на Клечкаровски и другарите го враќа ресенскиот клиуб блиску до самиот врв во пресрет на зимската пауза. 

11 - коло:
Гостивар - Кожув 0:1
Скопје - Македонија ЃП 2:0
Младост - Напредок 3:0
Врапчиште - Дрита 0:2
Шкупи - Еуромилк 4:2

Табела:
Шкупи 31
Врапчиште 20
Гостивар 18

Младост 17

Нема коментара:

Постави коментар