18.11.2014.

Станојковиќ повика тројца битолчани за мечевите со Србија

ТРАПАНОВСКИ, ИЛИЕВСКИ И ЗДРАВЕВСКИ ПАК ВО ИЗБОРОТ НА СЕЛЕКТОРОТ ВУЈАДИН СТАНОЈКОВИЌ
Македонската репрезентација до 16 години ќе одигра два контролни натпревари против Србија на гостински терен во тренинг центарот на Фудбалскиот сојуз на Србија на 25 и 27 ноември.
За натпреварите против Србија, селекторот Вујадин Станојковиќ повика 20 фудбалери, од нив тројца битолчани: Илиевски и Здравевски од Пелистер и Трапановски од Академија Пандев.

ГОЛМАНИ:
Христијан СТЕВКОВСКИ (ФК СКОПЈЕ), Благојче ИВАНОВ (ФК МЕТАЛУРГ); ОДБРАНА: Андреј КИРОВСКИ (ФК ВАРДАР), Антонио МИТРЕВ (ФК МЕТАЛУРГ), Бојан ИЛИЕВСКИ (ФК ПЕЛИСТЕР), Мерис ФАКИЌ (ФК РАБОТНИЧКИ), Тодор ТОДОРОВСКИ (ФК МЕТАЛУРГ)

СРЕДЕН РЕД:
Христијан ДЕЛЕВСКИ (Акад. ПАНДЕВ), Васко ТРАЈКОВ (Акад. ПАНДЕВ), Марио НАУМОСКИ (ФК МЕТАЛУРГ), Елмаз ЕЛИФ (ФК РАБОТНИЧКИ), Михаил МАНЕВСКИ (Акад. ПАНДЕВ), Енис ФАЗЛАЃИЌ (Акад. ФФМ), Алтин СЕФО (ФК Шкупи)

НАПАД: 
Христијан ТРАПАНОВСКИ (Акад. ПАНДЕВ), Бобан ЗДРАВЕВСКИ (ФК ПЕЛИСТЕР), Јани АТАНАСОВ (Акад. ПАНДЕВ), Филип ТАНЕВСКИ (ФК МЕТАЛУРГ), Филип ЈОВАНОВСКИ (ФК МЕТАЛУРГ), Мена АЗДРЕН (ФК ХАЈДУК СПЛИТ)

Нема коментара:

Постави коментар