16.11.2014.

Кочани по втор пат подобар од „конзулките„

ЖЕНСКИОТ ТИМ НА КОЧАНИ ЈА ПОТВРДИ СВОЈАТА КЛАСА И ПО ВТОР ПАТ ЈА СОВЛАДА ВТОРОПЛАСИРАНАТА ЕКИПА НА ЖФК КОНЗУЛИ
ЖФК Конзули - Кочани 0:5 (0:3)

Лидерот Кочани по втор пат оваа сезона беше поуспешен од ЖФК Конузили и се зацврсти на првото место на табелата. Убедлива победа на гостите од Кочани од 5:0 во кој најзаслужна беше Афордита Салихи која имаше ефектен хет-трик и асистенција.
Домашниот голман Симона Николовска беше пак најдобриот поединец кај домашните со неколку извондредни интервенции спаси поголема катастрофа кај конзулките. Oва е втор пораз во седум натпревари во Првата женска фудбалска лига за фудбалерките на ЖФК Конзули.

Нема коментара:

Постави коментар