08.11.2014.

Младост пропушти победа против Еуромилк

И ПОКРАЈ ДОБРИОТ НАСТАП ПО ТЕШКИОТ ТЕРЕН, МЛАДОСТ РЕМИЗИРАШЕ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН ПРОТИВ БИВШИОТ ПРВОЛИГАШ
Фудбалерите на Младост Царев двор пропуштија победа на мечот со Еуромилк на домашен терен, откако само 8 минути ги делеше момците на Стерјов од победа против Еуромилк. Со голот на Антонио Каланоски во 55 минута зелено-белите од Ресен поведоа, но Вилдам Керим израмни во 82 минута.


13 - коло:
Македонија ЃП - Кожув 0:0
Гостивар - Напредок 6:3
Скопје - Дрита 3:0
Младост Царев двор - Еуромилк 1:1
Врапчиште - Шкупи 2:2

Табела:
Шкупи 32
Гостивар 22
Врапчиште 21
Младост Царев двор 21
Скопје 18
Кожув 15
Еуромилк, 14
Македонија ЃП 14
Дрита 11

Напредок 9

Нема коментара:

Постави коментар