16.11.2014.

Мултитекс ја осигура есенската титула

СКОРО ДА Е ЗАОКРУЖЕНА ПЕРФЕКТНАТА ЕСЕН НА ПИНГ-ПОНГАРИТЕ НА МУЛТИТЕКС
ППК Мултитекс – Крушево 5:0

На едно коло до крајот на есенскиот дел од Втората македонска пингпонгарска лига, битолски Мултитекс со шестата победа од исто толку натпревари ја осигура првата позиција и есенската титула.
Против Крушево битолчани ги добија сите натпревари и издвојуваа лесна четврта домашна победа. Се наоѓаат на добар пат за експресна промоција во Првата лига и веруваат дека нема да ја повторат минатогодишната грешка кога имаа одличен старт, но затаиа во пролетниот дел и го загубија баражот. Многу веројатно Битола од в година ќе гледа прволигашки пинг-понг.  

Нема коментара:

Постави коментар