22.11.2014.

Новески се врати на терените, Мајнц едвај до бод со Фрајбург

ПО СКОРО ТРИ МЕСЕЦИ, НИКОЛЧЕ НОВЕСКИ ПАК НА ТЕРЕНИТЕ ВО БУНДЕСЛИГАТА
Битолчанецот Николче Новески по неколку месецу пауза конечно се врати на терените во Бундеслигата.
Дефанзивецот на Мајнц го повреди коленото уште во првото коло од оваа сезона на дуелот со Падерборн, а вториот настап го имаше дури попладнево кога одигра 4-5 минути во ремито од 2:2 против Фрајбург на домашен терен. Новески влезе во игра во 86 минута, а само неколку моменти подоцна домашниот тим успеа да го израмни резултат и да дојде до еден бод од овој натпревар.

Нема коментара:

Постави коментар